21 лют. 2024

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

21 лютого - Міжнародний день рідної мови. Мова є душею нації,  генетичним кодом,  у її глибинах народилося багато скарбів,  якими пишається наш народ. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу  воно ввійшло тільки у 1999 році.  В Україні воно також лише  почало писати свою історію,  хоча сама проблема мови  на українських землях нараховує  кілька століть. До відзначення  Міжнародного Дня рідної мови  долучилася  наша шкільна родина. У цей день у 1-7 класах відбувся єдиний урок «Мово моя рідна, мово калинова» та конкурс малюнків  «Живи, прекрасна наша мово», учні 8- х класів на уроці української мови взяли участь у грі «Мовознавче кафе «Словечко»,  старшокласники в онлайн-форматі провели круглий стіл "Стежками поезій Ліни Костенко".
20 лют. 2024

Пам'ять Героїв Небесної сотні

20 лютого в Україні вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини. Саме на цей день припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у середмісті Києва. Загиблих учасників Революції Гідності називають Небесною Сотнею. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були і успішні підприємці, і студенти, і пенсіонери. Ці герої стали уособленням людської, громадянської та національної гідності. Сьогодні в нашому ліцеї відбулися години пам'яті, під час яких учителі й учні вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання, уроки - реквієми " Ангели майдану" та уроки- дослідження, присвячені подіям лютого 2014 року. На згадку про історію Євромайдану в шкільній бібліотеці розгорнута фотовиставка "Три дні в лютому".
19 лют. 2024

День Державного Герба України

19 лютого - День Державного Герба України — пам'ятна дата, що нагадує про встановлення державного символу. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення народу до власної державності. Обравши знак Володимира Великого за національний символ, українці чітко означили власне коріння та історичне правонаступництво наших державних утворень. Тризуб – це символ незалежності, гордості та жаги до волі. Ми шануємо його! Сьогодні до цієї визначної дати вчителі провели з учнями змістовні інформаційні хвилинки, під час яких згадали також про інші державні та народні символи України. Учні 1 - 5 класів узяли участь в онлайн- виставці малюнків ” Герб моєї держави “, учні 6-11 класів прослухали в режимі онлайн історичні бесіди " Герб України - символ моєї свободи"
19 лют. 2024

Жінки в науці

18 лютого 2024 року учні 10-11-х класів нашого ліцею взяли участь в заході "Жінки в науці", який присвячений Міжнародному дню жінок та дівчат у науці.   Ця науково-розважальна акція зібрала найкращих дослідниць міста на одному iмпровiзованому науковому майданчику. Для учнів організатори пiдготували цiкавi дослiди, презентацiї та розважальну програму. 17 закладів вищої освіти Харкова презентували власнi науково-технiчнi розробки. Зокрема, рiзнi макети (авто, лiтаки), фармацевтичну лабораторiю, електротехнiку.
17 лют. 2024

День кота

17 лютого в Україні і Європі відзначають День кота. Свято прийшло до нас з Італії. Воно було започатковане 28 років тому на честь цих непередбачуваних та вишуканих тварин. Саме коти додають нашим домівкам особливого затишку й тепла, вони також допомагають розслабитися, позбутися стресу. Учні 1-4 класів долучились до цього свята, улаштувавши онлайн- флешмоб домашніх улюбленців. Діти розповіли, як вони люблять своїх пухнастиків, розширили знання про котів, їхню різноманітність, характер, звички, ознайомилися з повір’ями, пов’язаними з котами.

Захід

16.02.24 учні 10-11-х класів нашого ліцею взяли участь у заході «Військово – профорієнтаційна орієнтація - 2024», який відбувся в онлайн форматі.

День єднання

16 лютого 2022 року на тлі інформації про російське вторгнення в Україну, щоб зменшити психологічний тиск на українців та підняти їхній дух, Володимир Зеленський проголосив нове свято - День єднання. Воно має на меті нагадати всім, що саме в єднанні — наша сила! У Харківському ліцеї 126 ми відзначаємо цей день утретє. Учні й педагоги провели години державності "Єдність дарує непереможність", години патріотичного виховання "Ми- діти твої, Україно!", організували виставки дитячих малюнків " У серці кожної дитини лежить любов до України". Через те, що це свято нове, в нього немає багаторічних традицій, зате воно встигло обрости важливими сенсами. Разом з усією Україною ми демонструємо світові , що ми сильні, єдині й тримаємо оборону, що в нас є сили боротися за свою незалежність.

Онлайн - лекції

Протягом двох днів на цьому тижні організація "Благодійний фонд "Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні" проводила з учнями 8-11 класів нашого ліцею змістовні онлайн - лекції, під час яких фахівці розповіли про різні види вибухонебезпечних предметів, про основну небезпеку, де їх можна виявити та про те, як визначити небезпечну територію, учні поновили в пам'яті також правила поведінки під час знаходження мін, боєприпасів, інших видів вибухонебезпечних предметів.
15 лют. 2024

Відеозустріч

15.02 відбулася профорієнтаційна відеозустріч учнів 11 класів з представниками ХНАДУ
14 лют. 2024

НМТ 2024 порядок проведення

Набув чинності Порядок проведення національного мультипредметного тесту. Документ визначає основні засади підготовки та проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) для оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Результати НМТ будуть використані абітурієнтами для вступу до закладів вищої освіти. Метою проведення НМТ є забезпечення рівного доступу до фахової передвищої та вищої освіти в умовах воєнного стану. Участь в НМТ є безкоштовною.