Нашого цвіту - по всьому світу...

"Нашого цвіту – по всьому світу..."Більше 500 днів повномасштабної війни. Вона змінила все й для України, і для Європи, і для світу. Вона розкидала людей по різних країнах, але назавжди вкарбувала в душі та серця гасло «З Україною в серці!» Наші учні, мешканці затишного Холодногірського району, перебуваючи за кордоном, відчувають гордість за себе, свою державу, за наших воїнів- героїв і усвідомлюють, що теж можуть робити гідний внесок у загальну справу - перемогу над ворогом.Тривалий час, рятуючись від війни в Німеччині, учні Холодногірського району активно заявляли про себе, демонстрували нескорений український дух. Діти брали участь у літературних читаннях уривків з нової книги харківського письменника Сергія Жадана «Небо над Харковом» про життя   рідного міста у воєнний час, які відбувалися українською та німецькою мовами під музичний супровід харківського скрипаля В’ячеслава  Шляхова. Цей захід укотре демонстрував європейцям, що маленькі й дорослі українці згуртовані, відкриті для пізнання нового, у надскладних життєвих умовах налаштовані на розвиток та самовдосконалення. Звісно, діти сумують за рідним містом, районом, школою, де жили та навчалися, веселилися, брали участь у конкурсах та змаганнях. Але й за кордоном наші «зірочки» виблискують. Так, Цюкало Уляна, учениця Харківського ліцею N126, виступала на благодійному концерті на підтримку України в німецькому місті Пльон. Українське слово, рідна пісня, національний танець ширяться світом, доводячи, що ми сильні саме в єдності. Юна харків'янка Гнатовська Яна на цьому заході була з татом, який займається волонтерською діяльністю для ЗСУ та приїхав до Німеччини на декілька днів. Там вони познайомилися з відомою українською акторкою Дар’єю Петрожицькою, яка давала благодійні концерти за кордоном. Цікаво, що сама Яна теж виявляє акторські здібності, бо стала активною учасницею дитячого україномовного театру " Соняхи", що функціонує в Гамбурзі. А харків'янка одинадцятикласниця Шамарокова Єва була справжньою героїнею підсумкового учнівського проєкту - вистави "Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон" школи проєктного навчання "Політ". Вистава відбулася на початку липня в польському місті Кракові. Без наших дітей не обходяться й спортивні змагання за кордоном. Так, учень Харківського ліцею N126 Романенко Артем брав участь у євромарафоні в Штутґарті й отримав сертифікат. Але окремо треба сказати про Нагорнюка Олександра, який протягом усієї війни перебуває в Харкові й разом з батьками - волонтерами допомагає тим, кому це найбільше потрібно. Юний холодногірець фасує, завантажує, розвантажує, доставляє гуманітарну допомогу. Останнім часом усі зусилля були спрямовані на допомогу мешканцям Херсонщини, які переживають екологічне лихо, спричинене діями ворога.Отже, ми тримаємося разом і за кордоном, і в Україні! Ми допомагаємо одне одному! Кожна наша добра справа, кожний праведний порух наших душ сприяє тому, що Україна пересилить ворога. А той цвіт, який по "всьому світу», обов'язково визріє й відродиться, і найзаповітніша наша мрія про перемогу здійсниться.
Створено 17.07.23
Альбом школи