Фестиваль професій

30 бер. 2024
Педагоги Харківського ліцею 126 завжди орієнтовані на майбутнє, адже сьогоднішні школярі завтра стануть абітурієнтами, а згодом - фахівцями. Під час весняних канікул учні старших класів мали можливість відвідати Фестиваль професій, де заклади освіти І та ІІ рівнів акредитації презентували спеціальності, які можна в них здобути. Сучасний світ швидкий і динамічний, щодня з'являються нові ідеї і розробки, нові сфери діяльності.

Нашому суспільству потрібні конкурентні знання та вміння, тому старшокласникам надважливо допомогти визначитися із майбутньою професією, допомогти обрати для себе сприятливе освітнє середовище. Не секрет, що ринок праці сьогодні вимагає малярів і мулярів, реставраторів і слюсарів, водіїв автотранспортних засобів, електриків, електрозварювальників, квітникарів і озеленювачів, кухарів-кондитерів і кравців. Усі ці професії можна опанувати в державних професійно - технічних навчальних закладах освіти, які стали учасниками Фестивалю. Результат спілкування майбутніх абітурієнтів і фахівців вагомий: діти ознайомилися із особливостями навчання, змістом освітніх програм, зрозуміли суть деяких професій, а от спеціалістам вдалося спонукати учнів до роздумів про корисність і необхідність робітничих професій у повсякденному житті. Під час Фестивалю старшокласники активно брали участь у вікторинах, ставали моделями для візажистів і перукарів, опановували елементи будівельних професій, уявляли себе робітниками залізниці, шили, власноруч виготовляли смаколики, які потім із задоволенням куштували. Профорієнтаційна робота в нашому закладі освіти триває, вона служить одній меті - активізувати учнів, сформувати в них прагнення до самостійного вибору професії з урахуванням отриманих знань про себе й свої здібності.